Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öbür feza cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir feza bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına husus veren bir antraktç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çaldatmaışmalarında, çeşitli feza cisimlerinin insanoğluın nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar çoğunlukla Burç Yorumları adı altında mimarilır.

  • Astrologlar, mevlit tarihleri, mevlit saatleri ve mevlit yerleri kabil zatî detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında sadık adımları atmaları sinein tavsiyelerde bulunur ve usul gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini oyun fail ayin burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak arz aldatmaır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları oyun fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene zarfında ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir feza haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına husus veren bir disiplindir. Bugün birlikte insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine kebir ilişki göstermektedirler. Bununla bile astrolojinin uygulanması ve kullanmaı dair belli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğunlukla mevlit haritası yorumlamak, nefis analizi salgılamak, aşk ve temas astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, mizaç astrolojisi kabil konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yaşantıındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en anayasa görevlerinden biridir. Kişinin mevlit geçmişine, saatine ve alegori gereğince hazırlanan mevlit haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin katiyen bir ileri tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabil sükselı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı daha bir küme haber sahibi edinmek istiyorsanız, birhayli terimle alınlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin sinein Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi sinein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit geçmişine gereğince belirlenir ve birhayli kişiye gereğince nefis ve gelecekteki olaylar karşı haber verebilir.

  2. Arslan Burcu: Genellikle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur sinein kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Veladet haritasında Kamer’ın olduğu burçdolaşma. Kamer burcu, bir kişinin romanesk yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı kabil evetşfakat şekline belirti fiyat.

Burç yorumlaması karşı çok bir küme haber sahibi edinmek sinein, astroloji terminolojisine aşina edinmek önemlidir.

Had Demeı
Veladet haritası Bir kişinin mevlit anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet anında yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini rapor etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı haber verir.
Natal harita Veladet hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yaşantıındaki olaylar ve nefis özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde akım ederken bir ayrıksı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yaşantıındaki etkilere belirti edebilir.
Retrolar Bir gezegenin hususünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değdavranışimlere belirti edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak bir zaman çaba gerektirse de, sadık bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, ileri tahmini ve daha sağlam çok sermaye karşı haber tevdi dair nispeten değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir